Start Your Business

26. 5. 2022 Vlasta Štěpánová

Říká vám něco lean canvas, průzkum trhu nebo cash flow? S těmito pojmy se museli popasovat studenti, kteří chtějí posunout svůj nápad blíže realizaci a získat peníze na rozvoj vlastního podnikání. Řeč je o soutěži Start Your Business organizovanou Centrem pro transfer technologií MU ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem. Účastní se jí i František Zelenák, doktorand z naší skupiny. Podařilo se mu postoupit do finále, držte mu palce!

Co tomu předcházelo? Na začátku byl samozřejmě nápad, ten je nejdůležitější. Pro účast v soutěži bylo nutné připravit zmíněné dokumenty: základní info o týmu, lean canvas, výsledky průzkumu trhu a cash flow plán na 3 roky. A pak už jen obstát před porotou a svůj nápad jim přesvědčivě odprezentovat. Více o soutěži se dozvíte v univerzitním Magazínu M, podívejte se zde a nalistujte stranu 19.

Cílem soutěže je podpořit studentské nápady na podnikání, ať už finančně anebo prostřednictvím poradenství. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 32 českých a mezinárodních týmů z celé univerzity. Celkem 10 týmům se podařilo postoupit do finálového kola. Porota během finále vybere jeden tým, který dostane možnost zúčastnit se zahraničního výměnného pobytu a týmům rozdělí finanční podporu pro rozjezd vlastního podnikání.

Harmonogram:

• přihlašování týmů do 28. února 2022
  • výběrové kolo soutěže - posouzení nápadů odbornou komisí 25. března 2022
  • odevzdání vypracovaných podkladů do 17. května 2022
  • finálové kolo soutěže - porota vybere nápady s největším business potenciálem 31. května 2022

Podrobnosti k druhému kolu soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže a přehled finalistů shrnuje článek publikovaný v Magazínu M.