Proof of Concept konference

28. 4. 2022 Vlasta Štěpánová

V úterý 26.4.2022 jsme se zúčastnili Proof of Concept (PoC) konference, kterou pořádalo Centrum pro transfer technologií (CTT) Masarykovy univerzity. Projekt zabývající se plazmatem asistovanou úpravou nanovláken pro filtrační účely představil dr. David Pavliňák formou krátké přednášky. Další dva projekty týkající se optimalizace plazmové úpravy obalových materiálů používaných v masném průmyslu, a plazmové modifikace aerogelů na bázi redukovaného grafen oxidu byly prezentovány formou posterů. Na akci zaznělo několik přednášek týkajících se realizovaných PoC projektů z různých oborů napříč Masarykovou univerzitou a proběhla zajímavá panelová diskuze. Na MU bylo dosud realizováno celkem 78 PoC projektů, z čehož 7 projektů řešili vědci z naší výzkumné skupiny, viz jejich výčet níže. PoC projekty hrají důležitou roli při komercializaci výsledků výzkumu a jejich přenesení do praxe. Doufáme, že i do budoucna bude možné žádat o projekty tohoto typu.

Seznam PoC projektů řešených vědci z naší výzkumné skupiny: