Návštěva z FPT v Púchove v rámci OPEN ACCESS centra Ceplant

12. 4. 2023 Vlasta Štěpánová

Naši kolegové v rámci open access aktivit centra Ceplant přivítali koncem března návštěvu z Fakulty priemyselných technológií v Púchove (FPT), Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Navštívila nás její děkanka, prof. Darina Ondrušová, spolu s vedoucí Katedry materiálových technológií a enviromentu, prof. Marianou Pajtášovou a PhD studentkou Ing. Silvií Ďurišovou. Cílem návštěvy byla plazmová úprava nevulkanizované gumy a XPS analýza takto upravených vzorků. Kromě experimentů vyšel čas i na exkurzi do laboratoří elektronové spektroskopie a hmotnostních technik SIMS a MALDI.

Doufáme, že výsledky experimentů budou přínosné a v započaté spolupráci budeme i nadále pokračovat. Těší nás, že jsme kolegům z FPT v Púchove mohli pomoci v rámci OPEN ACCESS režimu centra Ceplant v jejich výzkumu. Infrastruktura centra Ceplant je k dispozici všem externím uživatelům z akademické sféry bezplatně. Podmínky a formulář žádosti najdete zde.