Business Research Forum 2023

Centrum pro transfer technologií (CTT) Masarykovy univerzity uspořádala 26. dubna 2023 páté Business Research Forum. Tato akce se koná pouze jednou za dva roky. Klade si za cíl propojit akademické VaV prostředí s aplikací know-how v soukromém sektoru. Stejně jako v minulých letech naši vědci prezentovali výzkumnou činnost centra CEPLANT.

10. 5. 2023 Tereza Schmidtová Vlasta Štěpánová

Masarykova univerzita je moderní institucí schopnou rozvíjet spolupráci mimo akademickou sféru. Rektor Masarykovy univerzity prof. Martin Bareš ve svém projevu řekl: "Masarykova univerzita má srdce a mozek. Nemá hranice u nás ani mimo ni." MUNI má zatím 22 spin-off společností a v současné době je 13 stále aktivních. Zabývají se například výrobou různých měřicích zařízení, softwaru, vývojem léků nebo aplikací pro jazykové vzdělávání.

Business Research Forum 2023 hostilo slavnostní předávání certifikátů spin-off společností MUNI a představilo úspěšné finalisty programu Start Your Business. Hostitelé také udělili ceny MUNI Innovation Awards za nové inovativní nápady ve výzkumu. Na předchozím Business Research Foru v roce 2021 byl oceněn náš kolega doc. Tomáš Homola (podrobnosti zde). Více o letošním Business Research Foru naleznete zde. Níže přikládáme katalog veletrhu. Oficiální fotogalerii z akce naleznete zde.

Naši kolegové Dr. Vlasta Štěpánová a Ph.D. studenti Július Vida a František Zelenák prezentovali výzkumné aktivity centra CEPLANT na samostatném stánku. František Zelenák měl krátkou přednášku o svém výzkumu v rámci programu Start Your Business s názvem Thermo Graphene. Společnost ROPLASS s.r.o. jako spin-off společnost Masarykovy univerzity byla na této akci také zastoupena.