Výzkum ÚFE oceněn Grantovou agenturou ČR

3. 8. 2021

Vědci z ÚFE ve spolupráci s odborníky z VUT CEITEC vyvinuli nové plazmové výbojky založené na tenkých keramických substrátech. Sloužit budou třeba k čištění povrchů nebo ke zvyšování produkce osiv. Na výzkumu zabývajícím se vývojem tenkých ohebných keramik s optimalizovanými elektrickými vlastnostmi pro plazmové zdroje pracoval tým mladých odborníků ze Středoevropského technologického institutu CEITEC VUT pod vedením prof. Martina Trunce a z ÚFE PřF Masarykovy univerzity pod vedením prof. Mirka Černáka. Na tento výzkum by nyní rádi navázali pokračováním projektu. Více informací je k nalezení zde.