Úspěšný uchazeč o grant MSCA Postdoctoral Fellowships (Horizon Europe)

4. 11. 2022 Vlasta Štěpánová

Mgr. Oleksandr Galmiz, Ph.D.

Náš kolega, Dr. Oleksandr Galmiz, uspěl ve výzvě MSCA Postdoctoral Fellowships s projektem „A step towards new Plasma processing Technology for Medical purposes“. Následující dva roky bude na tomto projektu pracovat na Univerzitě Komenského v Bratislavě.

Dr. Galmiz se přípravě projektové žádosti věnoval od jara do října 2021. V rámci tohoto grantu je financována výzkumná stáž spojená s mezinárodní mobilitou. Projekt týkající se desinfekce lékařských pomůcek z plastu, zejména katetrů, pomocí nízkoteplotního plazmatu bude realizovat na Univerzitě Komenského v Bratislavě pod vedením Prof. Zdenka Machaly od října 2022 do října 2024. Součástí projektu budou stáže a odborná školení i na dalších pracovištích v zahraniční, např. v Itálii a na Maltě. Během řešení projektu Dr. Galmiz získá cenné odborné zkušenosti, které poté bude moci rozvinout při své další práci a výzkumu na domovské univerzitě. Podrobnosti o tomto projektu se dozvíte v článku Vývoj nové technologie plazmových úprav pro lékařské účely.

Obecné informace k výzvě Marie Skłodowska-Curie (MSCA) Postdoctoral Fellowships programu Horizon Europe naleznete na webu fakulty.