Mezinárodní veletrh Techtextil

16. 6. 2022 Vlasta Štěpánová

V termínu 21. - 22.6.2022 se naši kolegové zúčastní veletrhu Techtextil ve Frankfurtu nad Mohanem. Doc. Kováčik a Dr. Galmiz budou na stánku ELIIT prezentovat výsledky projektu PLASMA NANOTEX, který řešili společně s firmou Nafigate v období 09/2020-11/2021. Projekt se týkal in-line plazmové úpravy nanovlákenných produktů s důrazem na jejich filtrační schopnosti. Techtextil je předním mezinárodním veletrhem se zaměřením na technické textilie a netkané textilie. Letošního ročníku s mottem "Connecting the Future" se zúčastní přes 1300 mezinárodních vystavovatelů ze 53 zemí světa.

https://techtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

PLASMA NANOTEX, plným názvem In-line plasma technology for a large throughput manufacturing of advanced nanofiber-based filter fabrics, je jedním z 25 partnerských projektů (tzn. projektů mezi výzkumnou institucí a malou/střední firmou), které budou prezentovány na stánku ELIIT v rámci veletrhu Techtextil. Projekt byl finančně podpořen v rámci první výzvy spolu s dalšími 14 projekty, konkrétně v inovační prioritě "Smart, high-performance materials". Na veletrhu budou prezentovány projekty z první i druhé výzvy ELIIT projektu.

Bez popisku

Základní informace o projektu ELIIT:
Evropský projekt inovací a technologií v lehkém průmyslu (ELIIT) byl zahájen 15. listopadu 2019 a podporuje malé a střední podniky v textilním, oděvním, kožedělném a obuvnickém průmyslu (TCLF) při zvyšování jejich konkurenceschopnosti a zároveň jim pomáhá integrovat nové technologie do inovativních produktů s vysokou přidanou hodnotou, procesů, nebo služeb.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info