Podzimní teambulding PNB
Nedávno jsme uspořádali náš tradiční podzimní teambuilding. Tentokrát jsme si zahráli kulečník!
Nevšední snímky povrchu hrášku pořídila pomocí elektronového mikroskopu RNDr. Zlata Kelar Tučeková, PhD. z Ústavu fyzikální elektroniky. Snímky jsou součástí české expozice v rámci právě probíhající výstavy EXPO 2020 v Dubaji. Příspěvek Masarykovy univerzity prezentuje osobnost Gregora Johanna Mendela.
V rámci rotačních expozic v pavilonu České republiky na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji je od 1. března do 15. března k vidění “Mystery of knowledge”. Připomeňme, že EXPO 2020 v Dubaji bylo odloženo kvůli covidové pandemii. Výstava probíhá v novém termínu od 1. října 2021 do 31. března 2022.
Masarykova univerzita a Mendelovo muzeum připravili tuto expozici společně s Národním technickým muzeem a Národní knihovnou ČR. Vedle Jaroslava Heyrovského a Otty Wichterleho je prezentován právě odkaz Gregora Johanna Mendela.
V rámci expozice “Mendel Primacy” věnované právě odkazu G.J. Mendela je umístěna speciální projekční stěna “DNA Fiber Wall” imitující vlákna struktury DNA a mikrosvět. Právě pohled mikrosvěta dokreslují dobarvené snímky povrchu hrášku z elektronového mikroskopu pořízené RNDr. Zlatou Kelar Tučekovou, PhD. z Ústavu fyzikální elektroniky.
Více informací o příspěvku Masarykovy univerzity naleznete zde (https://expo.muni.cz/). Na stránkách pavilonu České republiky na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji https://www.czexpo.com/ naleznete aktuální informace o všech probíhajících expozicích a aktuálním dění. Český pavilon můžete navštívit také i pomocí virtuální prohlídky.
Nedávno jsme uspořádali náš tradiční podzimní teambuilding. Tentokrát jsme si zahráli kulečník!
Novým členem našeho týmu bude do konce prosince Alex Destrieux, který se věnuje úpravě organických materiálů pro fotovoltaiku. Po dokončení doktorského studia v Kanadě přišel francouzský vědec do Brna pokračovat ve své práci.